Wydarzenia

                                           Dzień  Mamy i Taty  w ZSP  w Sowiej  Woli

                      „Mama jest  najważniejsza,  ale na drogach  świata

                       Razem  z  nią  towarzyszy  dzieciom  kochany  Tata.”

  30 maja br. w ZSP w Sowiej  Woli  z  okazji  Dnia Matki i zbliżającego  się Dnia  Ojca odbyła się uroczystość  dedykowana obydwojgu  Rodzicom.

  Uczniowie,  szczególnie  z klas młodszych,  długo  przygotowywali się do tego święta,  bo Mama i Tata to dla dziecka  najważniejsze osoby, a więzi ich łączące są bardzo silne. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli  przygotowały program  słowno- muzyczny, który był podziękowaniem dla Rodziców oraz wyrazem uczuć i  życzeń płynących prosto z serca. Rodzice w skupieniu i z łezką w oku podziwiali swoje pociechy, słuchali wierszy i piosenek i nagradzali  je  licznymi  brawami. Wiele tkliwości budziły wyświetlane na wielkim ekranie zdjęcia Rodziców i wypowiedzi dzieci, za co szczególnie kochają  Mamę  i Tatę.

  Po programie  artystycznym gości zaproszono na słodki poczęstunek – pyszne ciasta, owoce, napoje. Rodzice  mieli czas dla siebie, mogli spokojnie wypić  kawę, porozmawiać  i powspominać, bo wielu z nich to absolwenci  tej szkoły, którzy kilkanaście lat temu  sami  takie uroczystości  przygotowywali.

Uroczystą  atmosferę  tego  Święta dopełniała piękna  dekoracja  sali i stołów.

Na uznanie zasługuje  też odwaga Rodziców, którzy po programie dziecięcym wystąpili przed  gośćmi  i zaśpiewali  wybrane przez siebie piosenki.  Występ wzbudził wiele uznania i otrzymali gromkie brawa.    

 Uroczystość  była dowodem  miłości, serdeczności i  szacunku dzieci dla swoich Rodziców.  To  ważne  wydarzenie w życiu  szkoły  i środowiska i było  nam  miło, że swoją obecnością zaszczyciły nas  władze gminy.

 Dziękujemy  Rodzicom za  liczne  przybycie, bo  było  ono  wyrazem uznania dla starań  dzieci.  

 

 


Prawa autorskie zastrzeżone © 2020 Szkoła Podstawowa w Sowiej Woli